Vitajte na stránke o Novom Meste nad Váhom  www.nmnv.sk 1
header skolstvo 1
logo 1
1
header
navigation

     Štatistiky

Rank SK

Google PageRank

footer

     Posledná aktualizácia

18.8.2019

footer

O meste/Kultúra

 

Festivaly

festivaly v Novom Meste nad Vahom


Festival Aničky Jurkovičovej

festival anicky jurkovicovej msks

Festival sa koná na počesť jednej z prvých divadelných ochotníckych herečiek na Slovensku Aničky Jurkovičovej, rodáčky z Nového Mesta nad Váhom. Festival je celoslovenskou prehliadkou neprofesionálnych divadelných súborov s inscenáciami slovenskej a svetovej dramatickej tvorby, mapujúcej postavenie a poslanie ženy v živote spoločnosti. Podujatie organizuje mesto Nové Mesto nad Váhom, ktoré týmto založilo (1998) tradíciu celoslovenských festivalov s účasťou slovenských divadelných ochotníkov a divadelných ochotníkov, Slovákov žijúcich v zahraničí.  (štatút súťaže)


Festival zborového spevu

festival zboroveho spevu

 

Open Jazz fest

open jazz fest

Festival Open Jazz Fest je open-air festival, ktorý sa koná už šiesty rok (2013) na brehu jazera Zelená voda pri Novom Meste nad Váhom. Za svoju krátku históriu ho už navštívilo viac ako desať tisíc fanúšikov. Festival ponúka príjemnú atmosféru a rozmanitú ponuku kvalitného jazzu a ďalších žánrov. Tento rok sa festival uskutoční 19. – 20. júla 2013 opäť na Zelenej vode.


Festival dychových hudieb

 

Topfest

topfest

Festival sa konal v Novom Meste nad Váhom od jeho vzniku v roku 2003 na dvoch plážach rekreačnej časti Zelenej vody. V roku 2009 v záujme zväčšenia areálu presťahovali festival na pole oproti Zelenej vode, ktoré však nevyhovovalo hlavne v nepriaznivom počasí. V roku 2012 sa festival Topfest presťahoval na Letisko Piešťany. Od roku 2018 sa festival opäť koná na Zelenej vode.

 

 Free Templates by Zymic.com - správca stránky: Daniel Kopunec